Powrót
nature

Alert #88691

Przyroda : odpady wielkogabarytowe

Łagiewnicka 20, 41-608 Świętochłowice, Polska

Status: W trakcie naprawy

Tereny zielone na pograniczu łagiewnickiej 18-20 a Wrocławska 1b (obok ochotniczej straży pożarnej) od lat są zaśmiecane przez dzielnicowych pijaków. Obecny stan jest tragiczny. Mnóstwo opakowań szklanych i plastikowych, stare meble z pobliskich śmietników oraz innych odpadów plastikowych i nie tylko.

Komunikat administratora
W odpowiedzi na zgłoszenie zarejestrowane na portalu ,,Naprawmy to’’ pod numerem 88691 informuję, że w dniu 19 marca 2021 dokonana została wizja w terenie po której sprawdzono również stan własności działek na wskazanym terenie. Większość zanieczyszczonego terenu to tereny gminne, do których przylegają również tereny prywatne. Ze względów finansowych gmina nie jest wstanie objąć wszystkich swoich terenów w stałe utrzymanie. Aby w znacznym stopniu rozwiązać problem dotyczący zanieczyszczenia miasta zatrudnieni zostali pracownicy tworzący grupę interwencyjną składającą się z czterech pracowników, którzy systematycznie sprzątają miejsca nieobjęte stałą pielęgnacją. Niestety ze względu na ogromną liczbą otrzymywanych zgłoszeń teren ten zostanie posprzątany w terminie późniejszym.

Niestety z przykrością należy wskazać, że znaczne zanieczyszczenie naszego miasta powodują sami jego mieszkańcy czy też zarządcy nieruchomości. Problem ten niestety jest poważny dlatego proszę o zrozumienie,
że nie wszystko można załatwić w krótkim okresie czasu.

Teren ten zostanie zlecony do posprzątania w najbliższym czasie przez gminne jednostki,
Joanna Goclik 25/03/2021 o 13:41

Instytucje i organizacje które mogą odpowiedzieć na to zgłoszenie

Alert dodany przez

1 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót