Powrót
infrastructure

Alert #83049

Infrastruktura : kanalizacja deszczowa

Alert zweryfikowany

Ten alert został oznaczony przez opiekuna gminy jako zweryfikowany.

Lutyków 13, 78-200 Białogard, Polska

Status: Nie zostanie naprawiony

Deszczówka nie odbiera wody, cała woda z ulicy spłynęła przed posesję, nie można się dostać do domu bez gumowców. Obecnie woda wlewa się na posesję i podchodzi pod silnik od bramy, proszę o pilną interwencję i odpompowanie wody gdyż przy obecnych opadach woda zaleje silnik od bramy.

Komunikat administratora
Nawiązując do alertu dotyczącego zalewania posesji po opadach deszczu, informuję, że intensywne opady i inne ekstremalne zjawiska pogodowe stają się w Polsce coraz powszechniejsze. W ostatnim czasie fale burz, nawałnic połączonych z lokalnymi huraganowymi wiatrami, podtopienia, zalania i szkody poczynione przez zerwane dachy, połamane drzewa czy ich gałęzie dotknęły wielu posiadaczy domów i samochodów. Niestety są to zdarzenia nieprzewidziane, na które Urząd nie ma wpływu.
W przypadku nawalnych opadów, spływ wody do kanalizacji może być spowolniony, gdyż kanalizacja deszczowa nie jest w stanie przyjąć tyle wody na raz. Z powodów ograniczonych przekrojów rur kanalizacyjnych woda schodzi zazwyczaj do kilku godzin od ustania opadów.
Jeżeli woda zejdzie, oznacza to drożną sieć, w przypadku dłużej utrzymujących się zastoin, sprawę należy zgłosić do tut. Urzędu a swoje mienie dodatkowo zabezpieczyć przed zalaniem.
e_zaklika 03/09/2020 o 12:19

Instytucje i organizacje które mogą odpowiedzieć na to zgłoszenie

Alert dodany przez

0 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót