Powrót
security

Alert #76699

Bezpieczeństwo : nieprawidłowe parkowanie

Władysława Łokietka 23A, 49-300 Brzeg, Polska

Status: Naprawiony!

Od roku czasu tuż obok śmietników stoi porzucony samochód na rejestracji spoza Brzegu. Żaden z sąsiadów nie wie czyj to samochód

Komunikat administratora
Informuję, iż wskazany w alercie teren jest nieprawidłowo oznakowany tj. niezgodnie z paragrafem 17 ust. 2 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31.07.2002 r. (Dz.U.2019.2310). Straż Miejska może interweniować tylko w miejscach wskazanych w art. 1 ust.1 pkt 1 oraz ust. 2 Ustawy z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U.2020.110). Mając na uwadze powyższe przedmiotowy teren nie jest drogą publiczną, strefą zamieszkania, ani strefą ruchu, a oznakowanie terenu jest nieprawidłowe. Tym samym nie ma podstaw do zholowania samochodu VW Golf na podstawie art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym. W takim przypadku właściciel, administrator, zarządca terenu może odholować pojazd na własny koszt, a następnie dochodzić zwrotu kosztów na drodze postępowania sądowego od właściciela pojazdu. Straż Miejska w Brzegu próbowała dostarczyć do właściciela pojazdu pismo z prośbą o przestawienie rzeczowego pojazdu, jednakże nie udało się ustalić aktualnego adresu zamieszkania ostatniego właściciela pojazdu. Na tym kompetencje Straży Miejskiej kończą się. Sprawa zostanie przekazana do administratora terenu i będzie monitorowana przez Straż Miejską.
W toku prowadzonych czynności stwierdzono, że pojazdu już nie ma we wskazanym miejscu. Tym samym Straż Miejska kończy czynności w tej sprawie.
smbrzeg 17/12/2020 o 12:14

Instytucje i organizacje które mogą odpowiedzieć na to zgłoszenie

  • Urząd Miasta w Brzegu
    E-mail kontaktowy: sm@brzeg.pl
Alert dodany przez
Symbol zastępczy obrazu osoby

Alert dodany anonimowo

w dn. 12/02/2020 o 09:58

0 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót