Powrót
infrastructure

Alert #70572

Infrastruktura : chodnik

Wiśniowa 4, Katowice, Polska

Status: Naprawiony!

Sprawę klepiska z wybojami i dziurami w okolicy ul. Wiśniowej zgłaszałam już alertem 69104. Wiem już, że temat złożony w kwestii własności terenu - czekam więc na decyzję. Dziś jednak proszę o interwencję w sprawie małego wycinka terenu, o którym wyżej. Duży problem pojawił się, gdy spółdzielnia ułożyła krótki chodnik wzdłuż kamienicy Wiśniowej 4. Chodnik w pewnym miejscu urywa się i zaczyna się nieszczęsne klepisko. Na zdjęciach widać, jak gromadzi się teraz woda po deszczu. Wcześniej też był tam dół (jakich w pobliżu wiele), ale gdy nie było obok chodnika, wtedy woda rozpływała się ba boki. Teraz nie ma ujścia i powstaje staw, którego mieszkańcy nie są wstanie przeskoczyć, aby dostać się na nowy chodnik. Aż się prosi, żeby tę dziurę zasypać, wyrównać. W imieniu mieszkańców proszę o pomoc, zaczyna się jesień niebawem, deszcz będzie normą, ludzie nie powinni funkcjonować w takich warunkach!

Komunikat administratora
Dziękujemy za zgłoszenie. Urząd Miasta Katowice dnia 20.08.2019 r. wystąpił do Śląsko-Dąbrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W odpowiedzi z września poinformowano, iż SM prowadzi roboty związane z wykonaniem ciągów pieszo — jezdnych za budynkiem Wiśniowa 4 — 6a (działka 11/1) a także w obszarze działki 16/3 należącej do wspólnoty mieszkaniowe​j. Na rok 2020 przewidziano wykonanie nowego zagospodarowania terenu za budynkami Gliwicka 200 - Wiśniowa.

Z informacji przekazanych przez Wydział Budynków i Dróg wynika, że niestety z uwagi na zakres prac i ich inwestycyjny charakter brak jest możliwości podjęcia działań w ramach Naprawmyto.pl na obszarze będącym własnością Miasta Katowice. Ewentualny wniosek w formie pisemnej należy skierować bezpośrednio do Urzędu Miasta Katowice.
Jacek Pytel 24/02/2020 o 11:13

Osoba odpowiedzialna za zgłoszenie:

Alert dodany przez

5 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót