Powrót
infrastructure

Alert #70280

Infrastruktura : uszkodzona jezdnia

Szewczenki 1, 40-855 Katowice, Polska

Status: Naprawiony!

Dziury w nawierzchni. W dwóch punktach ulicy Szewczenki. Jedna dziura znajduje się na początku, przy nowonamalowanych pasach przed skrętem na Gliwicką. Nie da się ominąć tej dziury na wąskiej ulicy, gdy auta jeżdżą tam w dwóch kierunkach. I nieco dalej, w stronę parkingu firmy Opal, są rozległe ubytki na brzegu asfaltowej nawierzchni. W czasie deszczu dodatkowo powstają tam ogromne kałuże. Wyrwy te można omijać, gdy nie ma na tym placu ruchu. Jednak w godzinach szczytu jest tam ogromny ruch i kierowcy muszą kombinować, żeby omijać te dziury. Na środku dodatkowo (na zdjęciu widać w oddali miejsce zaznaczone kółkiem czerwonym) też jest spore wgłębienie, które po deszczu wypełnione jest wodą - wtedy to odbiera miejsce do parkowania.

Komunikat administratora
Wskazane ubytki w alercie znajdują się na działkach prywatnych Sprawa została przekazana na referat Straży Miejskiej, celem przesłania korespondencji pisemnej do właścicieli działek z prośbą o usunięcie nieprawidłowości. Alert jest rozpatrywany również pod nr 67864.

Sprawę przekazujemy również do Wydziału Budynków i Dróg.

Wydział Budynków i Dróg potwierdza, że uszkodzona nawierzchnia znajduje się na działkach stanowiących własność osób trzecich (osób fizycznych i spółki prawa handlowego), wobec czego brak jest możliwości podjęcia działań naprawczych przez Miasto Katowice.

Sprawę przekazujemy do ponownego rozpatrzenia przez MZUiM.
MStrzelec 29/01/2020 o 09:40

Przekazano do Działu Robót Drogowych MZUiM.

Naprawiono.
mzuimkatowice3 04/02/2020 o 09:46

Osoba odpowiedzialna za zgłoszenie:

Alert dodany przez

0 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót