Powrót
infrastructure

Alert #66063

Infrastruktura : uszkodzona jezdnia

plac Ogród Dworcowy 6, 40-388 Katowice, Polska

Status: Naprawiony!

olbrzymie dziury w drodze - plac ogród dworcowy 6

Komunikat administratora
Przekazujemy Państwu odpowiedź od zarządcy budynku oraz przyległych terenów:
W przyszłym roku planowane jest wykonanie podłączenia budynków nr 2, 2A, 4, 5, 6, 7-7A i 8-8A do sieci gazowej. W związku z tym nastąpi budowa gazociągu przez Polską Spółkę Gazownictwa i odtworzenie nawierzchni, co poprawi stan dróg. W kolejnych latach planowane jest wykonanie nowych przyłączy do sieci kanalizacyjnej w ramach aktualnie projektowanej sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż ulicy Wypoczynkowej. Również ta inwestycja będzie się wiązać z pracami ziemnymi oraz znacznymi kosztami ze strony wspólnoty.

Dlatego też na razie Wspólnota Mieszkaniowa nie planuje wykonywać kompleksowego remontu drogi. Obecnie priorytetem jest wykonanie remontu ww. budynków w zakresie wykonania wewnętrznej instalacji gazowej oraz modernizacji/dobudowy systemu przewodów kominowych. Pozwoli to na ograniczenie niskiej emisji w tym rejonie miasta.

Niestety Wspólnota Mieszkaniowa powstała dopiero w 2016 r., co w znaczący sposób ogranicza możliwość rozwiązania licznych problemów technicznych w tych ponad 100 letnich budynkach.
MStrzelec 21/11/2019 o 06:48

Osoba odpowiedzialna za zgłoszenie:

Alert dodany przez

0 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót