Powrót
security

Alert #64586

Bezpieczeństwo : niebezpieczne miejsca

Alert zweryfikowany

Ten alert został oznaczony przez opiekuna gminy jako zweryfikowany.

Owsiana 1, 05-410 Józefów, Polska

Status: Naprawiony!

Omijanie pojazdów skręcających w lewo (z ulicy Nadwiślańskiej w ulicę Graniczną), przez pojazdy jadące od strony Warszawy prawą stroną przekraczając linie ciągłą oraz przejeżdżając po ul. Owsianej tuż przed wyznaczoną linią zatrzymania. Ktoś wpadł na pomysł dorobienia kawałka asfaltu po prawej stronie, który jest wykorzystywany w sposób nie właściwy przez pojazdy, co utrudnia nie łatwe już włączenie się do ruchu z ulicy Owsianej lub wjazd w nią, tym bardziej, że ruch na owsianej w ostatnim czasie zwiększył się z powodu myjni. Powoduje to niebezpieczne sytuację.

Komunikat administratora
Dzień Dobry, Sprawa wykracza poza kompetencje miasta. Została przekazana do Wojewódzkiego Zarządu Dróg (w zakresie sprawdzenia infrastruktury) oraz na Policję (w zakresie monitorowania przestrzegania przepisów ruchu drogowego).
W dn. 21.06.19 r. do Straży Miejskiej w Józefowie wpłynęła odpowiedź z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w sprawie niezgodnych z przepisami praktyk stosowanych przez kierowców przy skrzyżowaniu DW 801 z ul. Graniczną i ul. Owsianą. Na przedmiotowym odcinku występuje pobocze utwardzone o szerokości 2 metrów, a także linia krawędziowa P-7b (w ostatnim czasie odnowiona) zabraniająca jej przekraczania, zgodnie z organizacja ruchu o zatwierdzeniu NI-D-I.8022.1.2018.KK wprowadzoną w dn. 18.01.2019 r. Egzekwowanie stosowania przepisów drogowych przez uczestników ruchu drogowego na tym odcinku nie należy do MZDW lecz do służb policyjnych. Kopie pisma przesłano do WRD KPP w Otowcku.
Straż Miejska w Józefowie 25/06/2019 o 21:14

Instytucje i organizacje które mogą odpowiedzieć na to zgłoszenie

Alert dodany przez
Symbol zastępczy obrazu osoby

Alert dodany anonimowo

w dn. 21/05/2019 o 12:25

0 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót