Powrót
other

Alert #63285

Inne : inne

Lwowska 6, 40-386 Katowice, Polska

Status: Naprawiony!

Lwowska 6 - zabytkowy budynek należący do PKP, od wielu lat niszczeje; dziury w dachu, pootwierane okna, rosnące na murze wielkie drzewa. PKP musi zrobić z tym wreszcie porządek. Proszę o pilną interwencję.

Komunikat administratora
Sprawa została rozpatrzone przez Śląskiego Konserwatora Zabytków w Katowicach, który zwrócił się do zarządcy budynku (PKP S.A.) o podjęcie pilnych działań dla zahamowania postępujących zniszczeń zewnętrznych i wewnętrznych partii budynku dawnej stacji Katowice Szopienice przy ul. Lwowskiej- budynku o wartościach zabytkowych.

Alert z naszej strony zaznaczamy jako naprawione ze względu na przekazanie zgłoszenia do instytucji , która zwróciła się do zarządcy z pismem o pilne podjęcie działań w celu ochrony budynku.
MStrzelec 23/06/2020 o 06:55

PKP S A Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach w sprawie nieodpowiedniego stanu technicznego budynków przy ul. Lwowskiej 6 i Plac Ogród Dworcowy la w Katowicach przekazuje, że:
1. Samosiejki znajdujące na budynku przy Pl. Ogród Dworcowy l a posadowione przy dachu usunięte zostaną do końca lipca 2020.
Nieruchomość ta jest wyłączona z użytkowania i nie stwarza zagrożenia dla osób i mienia. Obecnie PKP S.A. nie ma w planie jakichkolwiek remontów tego budynku.
2. Roślinność wrastająca w budynek przy ul. Lwowskiej 6 została usunięta, a sam obiekt został zabezpieczony w taki sposób, aby osoby postronne nie miały możliwości wejścia do środka.
MStrzelec 29/07/2020 o 13:25

Osoba odpowiedzialna za zgłoszenie:

Alert dodany przez

0 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót