Powrót
infrastructure

Alert #113269

Infrastruktura : ławki

Mariacka 12, 40-000 Katowice, Polska

Status: W trakcie naprawy

Prosiłbym o przeprowadzenie w sprzyjających warunkach atmosferycznych odmalowania metalowych ławek i stołu w ciągu ul. Mariackiej, co najmniej przy skrzyżowaniu z ul. św. Stanisława oraz Mielęckiego. Obecnie ich wygląd zachęca raczej do omijania ich szerokim łukiem aniżeli korzystania z nich.

Komunikat administratora
Dziękujemy za zgłoszenie. Przekazano do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.
Przekazano do Działu Gospodarki Komunalnej tut. Zarządu celem rozpoznania
tel: (32) 256-99-17 wew. 139.

W dniu 13.03.2023 r. MZUiM Katowice wystąpił do Architekta Miasta Katowice o wytyczne co do remontu lub likwidacji wskazanych metalowych ławek.
W dniu 22.03.2023 otrzymaliśmy odpowiedź, iż wyposażenie ul. Mariackiej jest elementem oryginalnego projektu autorskiego i ławki należy przywrócić do stanu pierwotnego poprzez odświeżenie powłok malarskich.
W związku z powyższym trwa inwentaryzacja elementów małej architektury na ul. Mariackiej i Mielęckiego, w dalszej kolejności wycena prac oraz zlecenie wykonania tych prac firmie zewnętrznej. Po otrzymaniu oferty zapadną dalsze decyzje
W dniu wczorajszym zostało podpisane zlecenie na odnowienie elementów małej architektury na ul. Mariackiej. Termin wykonania koniec lipca 2023
Boguslawska 23/05/2023 o 09:31

Instytucje i organizacje które mogą odpowiedzieć na to zgłoszenie

Alert dodany przez

1 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót