Powrót
other

Alert #112826

Inne : inne

Bogucice Cmentarz, Katowice, Polska

Status: Nie zostanie naprawiony

Proszę o zastosowanie elementów blokujących w chodniku pomiędzy cmentarzem oraz przystankiem Bogucice Cmentarz przy ul. Leopolda w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym poruszającym się drogą dla pieszych oraz wyeliminowaniem zagrożenia dla kierowców i pasażerów autobusów, które jest spowodowane wyjeżdżaniem z nielegalnego parkingu funkcjonującego na terenie należącym do miasta Katowice. Kierowcy, chcąc dostać się na ten parking, wjeżdżają tuż przed zatoką autobusową, wykorzystując obniżony krawężnik przed wjazdem na cmentarz, a następnie jadą wzdłuż chodnika, by zaparkować na klepisku obok. Następnie chcąc wyjechać, ponownie jadą po chodniku, który zanieczyszczają ziemią spod kół, po czym "ścinają" drogę przez pas dla autobusów, by wjechać na właściwy pas. Takie ryzykowne zachowanie stwarza zagrożenie nie tylko dla pieszych, ale też dla pasażerów, poza tym zanieczyszcza w sposób widoczny drogę publiczną. Sprawa ta była już poruszana w ramach alertu https://naprawmyto.pl/75149, gdzie MZUiM zlikwidował znaki informujące o parkingu (zmiana kosmetyczna, jak widać samochody nadal się tam zatrzymują), a oprócz tego udzielono informacji, że "W związku z toczącym się postępowaniem uwłaszczeniowym działki słupki nie zostaną ustawione." Zgodnie z EGIB (załącznik) teren ten jest obecnie terenem będącym własnością gminy, w związku z czym proszę o ostateczne rozwiązanie tego problemu. Rozumiałbym i nawet współczuł, gdyby ten teren był jedynym parkingiem przy kościele, ale oprócz tego są dwa inne, legalne, więc sytuacja jest czystą patologią.

Komunikat administratora
Dziękujemy za informacje sprawę przekazano do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów oraz Wydziału Transportu UM Katowice
Jacek Pytel 23/02/2023 o 09:36

Sprawa przekazana do MZUiM, celem zastosowania rozwiązań poza pasem drogowym dróg publicznych. Montaż słupków w chodniku w rejonie przystanku autobusowego stanowiłby ograniczenia w obsłudze pasażerów.
Przekazano do Działu Zabezpieczenia Ruchu Drogowego tut. Zarządu celem rozpoznania tel: (32) 256-99-17 wew. 120.
Informacja Działu Zabezpieczenia Ruchu Drogowego: "nie będziemy nic robić, taka jest organizacja ruchu. Kierowca przejeżdżający na parking wjeżdża przez wjazd bramowy a następnie powinien zachować szczególną ostrożność".
mzuimkatowice3 11/05/2023 o 12:34

Instytucje i organizacje które mogą odpowiedzieć na to zgłoszenie

Alert dodany przez

1 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót