Powrót
infrastructure

Alert #112669

Infrastruktura : chodnik

PCK 2, 40-059 Katowice, Polska

Status: Nie zostanie naprawiony

Prosiłbym o systemowe rozwiązanie problemu ciągłego zatrzymywania pojazdów w granicach obowiązywania znaku B-36 na ul. PCK, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Drzymały. Proceder ten ma miejsce każdego dnia roboczego i prowadzi do postępującej degradacji chodnika (alert https://naprawmyto.pl/105274), pomimo trwającej od blisko dwóch lat akcji "Wyzwanie: Parkowanie!" każdego dnia jest to samo. Straż Miejska musiałaby być chyba strażą parkingową lub mieć tutaj swoją siedzibę, żeby rozwiązywać problem, który podlega stałej rotacji. Wśród mieszkańców pojawiają się już dowcipy, że kierowcy chyba nawet nie dostrzegają tego znaku, jak jeden mąż parkując wbrew przepisom "pod prąd". Uprzejmie proszę o zastosowanie na tym odcinku słupków blokujących, które są już po drugiej stronie ulicy (jeżeli uniemożliwia to infrastruktura podziemna, można zastosować słupki przykręcane do chodnika, a nie umieszczane w gruncie) - oprócz rozwiązania problemu na stałe prawdopodobnie wyjdzie taniej niż koszt naprawy chodnika, skrzynek zasuwowych czy studni kablowych, które są już zniszczone lub ulegną degradacji w najbliższej przyszłości, nie wspominając o skutkach zdrowotnych, które mogą przydarzyć się przechodniom, gdy potkną się o te nierówności.

Komunikat administratora
Dziękujemy za zgłoszenie. Przekazano do Wydziału Transportu UM oraz Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. Dodatkowo w rozpoznaniu przez Straż Miejską.
Mirosław Kolasa 15/02/2023 o 11:59

W ramach uporządkowania organizacji parkowania w związku z planowaną Strefą Płatnego Parkowania, przewidywany jest montaż elementów blokujących w pasie drogowym ul. PCK
katowicekamilduda 20/02/2023 o 08:10

W ramach wprowadzania rozwiązań dla wprowadzenia SPP i ŚSPP wprowadzone zostały słupki blokujące po południowej stronie ulicy PCK.
Wprowadzenie dodatkowych słupków w wyniku zgłoszenia alertu wykracza poza formułę Naprawmy To i nie może zostać rozpatrzona w trybie usuwania usterek na drogach, gdyż dotyczy wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Sugerujemy zatem złożenie stosownego wniosku na dane adresowe UM Katowice, który będziemy mogli rozpatrzyć w pożądanym prawnie trybie.
Wydział Transportu 22/05/2024 o 07:47

Instytucje i organizacje które mogą odpowiedzieć na to zgłoszenie

Alert dodany przez

0 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót