Powrót
other

Alert #110865

Inne : graffiti

Katowice Mikołowska, 40-074 Katowice, Polska

Status: Otwarty

Prosiłbym o zadbanie o mural wykonany w przejściu podziemnym pod ul. Mikołowską, nieopodal Pałacu Młodzieży. Jego ściany często padają ofiarą wandalizmu i dopóki były białe, MZUiM je odmalowywał, odkąd pojawił się mural nie jest to już robione, a wygląda obecnie jak widać - jest zniszczony przez konkurujących wandali typu neonaziści oraz antifa, którzy paskudzą wiele obiektów w okolicy. Pozwolę sobie wyrazić również opinię, że temu przejściu potrzebne są kamery, a nie mozaiki czy murale - je warto uskuteczniać dopiero po zabezpieczeniu się przed szkodnikami rujnującymi ciężką pracę służb miejskich oraz artystów.

Komunikat administratora
Dziękujemy za zgłoszenie. Przekazano do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. Dodatkowo przesłano do Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM z prośbą o opinię nt. możliwości instalacji monitoringu wizyjnego we wskazanej w alercie lokalizacji.

Wydział Zarządzania Kryzysowego Um poinformował, że "ze względu na wysokie ryzyko dewastacji (łatwy dostęp do kamery - "na wyciągnięcie ręki") Wydział Zarządzania Kryzysowego nie rekomenduje instalacji kamer w przejściach podziemnych. Wszystkie kamery znajdujące się w systemie KISMiA są posadowione na wysokościach (słupy oświetleniowe, telefoniczne, elewacje budynków itp.) w taki sposób by ograniczyć ryzyko zniszczenia".

Z uwagi na fakt, że ani wykonawca muralu ani Miasto Ogrodów- zleceniodawca nie interesuje się sprawą odnowienia muralu zostanie on zamalowany podczas malowania całego obiektu lub remontu (Sekcja Mostowa MZUiM) będzie wnioskować o środki finansowe na ten cel z Urzędu Miasta
Boguslawska 20/01/2023 o 11:04

Instytucje i organizacje które mogą odpowiedzieć na to zgłoszenie

Alert dodany przez

2 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót