Powrót
other

Alert #110513

Inne : inne

1 Maja 2A, 40-284 Katowice, Polska

Status: Naprawiony!

Prosiłbym o rozważenie możliwości rozdzielenia chodnika od jezdni przy posesji 1 Maja 2a barierami, celem ograniczenia możliwości zatrzymywania się tam samochodów. Z powodu wystającej części budynku chodnik w tym miejscu jest najwęższy, więc z powodu stojących samochodów piesi muszą lawirować, by przejść, a przejazd wózkiem jest zdecydowanie utrudniony. Sprawy nie poprawiają również rowerzyści, jeżdżący tutaj po chodniku niezgodnie z przepisami, którzy w dodatku próbują wymijać pieszych - sytuacje te są częste, ale chwilowe, w związku z czym prośby o interwencje straży miejskiej byłyby mało owocne, a zwracanie uwagi rowerzystom powoduje jedynie usłyszenie inwektyw.

Komunikat administratora
Przekazano do Działu Zabezpieczenia ruchu Drogowego tut. Zarządu ( nr tel. 32 256-99-01 wew. 120 ) celem rozpatrzenia.
Wniosek o nowe elementy BRD- sprawę przekazano do Wydziału Transportu.
mzuimkatowice3 28/11/2022 o 13:11

Wskazane sytuacje wynikają bezpośrednio z niestosowania się kierujących pojazdami do obowiązujących przepisów w zakresie postoju pojazdów. Alert przekazany do Straży Miejskiej.

Kwestia parkowania pojazdów w rozpoznaniu przez Straż Miejską.
Mirosław Kolasa 07/12/2022 o 19:18

Alert wykorzystywany jest podczas codziennych obowiązków straży miejskiej. Nie jest jednak możliwe za pomocą portalu "NaprawmyTo" wyeliminowanie wykroczeń drogowych na terenie miasta Katowice. W razie ujawnienia -stwierdzenia wykroczenia w czasie rzeczywistym prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z służbą dyżurną Policji tel. 112 lub Straży Miejskiej nr tel. 986. Pozwoli to na bezzwłoczne podjęcie działań zmierzających do wyeliminowania konkretnego wykroczenia. Zgłoszenie wykroczenia można również przesłać drogą mailową podając: miejsce ujawnionego wykroczenia, datę oraz godzinę oraz załączyć dokumentacje fotograficzną. W korespondencji prosimy też o podanie danych kontaktowych dla strażnika, który będzie prowadził postepowanie wyjaśniające. Korespondencję wysyłamy na adres [email protected].
Prowadzone kontrole - pod kątem naruszenia warunków dopuszczalności zatrzymania pojazdów na chodniku nie doprowadziły do ujawnianie jakiegokolwiek wykroczenia
Jacek Pytel 18/04/2023 o 15:08

Instytucje i organizacje które mogą odpowiedzieć na to zgłoszenie

Alert dodany przez

2 osób poparło ten alert

Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.

Powrót